dopasowanie biustonosza

Wszystkie wiemy, jak ważny jest prawidłowo dobrany biustonosz, ale bardzo często nosimy bieliznę, która jest niedopasowana i zdecydowanie nie pomaga naszej sylwetce. Jak uniknąć podstawowych błędów? Jak powinien być dobrany biustonosz?

Zacznijmy od błędów:

1. Unoszący się ku górze obwód biustonosza.

Unieś ręce w górę, zrób parę skłonów, poprzeciągaj się. Jeśli biustonosz przesunął się w taki sposób, że piersi nie są trzymane przez miseczki, a cały obwód znajduje się wyżej niż na wysokości dołu fiszbin, oznacza, to że biustonosz jest źle dobrany. Należy wtedy przymierzyć ciaśniejszy rozmiar obwodu biustonosza.

2. Nadmiernie napięty obwód biustonosza.

Zbyt ciasny obwód biustonosza wpija się w ciało. We właściwie dobranym obwodzie ramiączka powinny być ułożone równolegle do siebie lub tworzyć delikatne nachylenie w kształcie litery „v’.

3. Fiszbiny znajdujące się na piersiach.

Problem ten sam co w punkcie 1. ale efekt inny. Zbyt luźny obwód biustonosza, pozwala przesuwać się biustonoszowi ku górze powodując zachodzenie dolnej części fiszbin na piersi.
4. Zbyt luźne miseczki.

Jeśli zauważyłaś marszczenie się miseczek w ich górnej części, zdecyduj się na wybór mniejszego rozmiaru miseczek.

5. Wybrzuszenie tworzące się ponad górną krawędzią miseczek.

Jeśli piersi wychodzą górą z miseczek tworząc nieestetyczne wybrzuszenia, to sygnał że rozmiar miseczki jest stanowczo za mały.

6. Odstające od ciała złączenie miseczek. 

We właściwie dopasowanym biustonoszu złączenie pomiędzy miseczkami powinno gładko przylegać do ciała. Jeśli tak się nie dzieje i złączenie odstaje od klatki piersiowej oznacza to, że wybrana miseczka jest za mała. Piersi próbując wypełnić swoją wielkością zbyt małą miseczkę, odpychają punkt centralny biustonosza od ciała. Należy wtedy poszukać miseczki co najmniej o rozmiar większej.
Podsumowując to wszystko, jaki powinien być prawidłowo dopasowany biustonosz?

 Przód: 

  • złączenie pomiędzy miseczkami gładko przylega do ciała,
  • fiszbiny płasko przylegają do klatki piersiowej,
  • fiszbiny całkowicie okalają piersi,
  • końce fiszbin nie wbijają się w biust, ani nie zachodzą na plecy, celują mniej więcej w środek pachy,
  • fiszbiny umiejscowione są u podstawy piersi, nie zachodzą na nie,
  • miseczki przylegają do piersi bez kreowania wybrzuszeń lub pustych przestrzeni w górnej części miseczki.

Tył:

  •  ramiączka są ułożone równolegle względem siebie lub układają się w delikatny kształt literki „v”,
  • obwód biustonosza w tylnej części jest na równi z podstawą biustonosza z przodu, nie unosi się ku górze,
  • ramiączka nie wbijają się w ramiona,
  • nowy biustonosz jest zapinany na najluźniejszą haftkę, ewentualnie na środkową.

Przyszłe mamy również powinny szczególną uwagę zwrócić na dobrze dopasowany biustonosz ciążowy, ponieważ w czasie ciąży rośnie nie tylko brzuch, ale również piersi. Przygotowują się one w ten sposób do produkcji i gromadzenia pokarmu dla dziecka. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zadbać o biust – przede wszystkim zakupić dobrze dobrany biustonosz – podtrzymujący piersi i zapewniający komfort noszenia w czasie ciąży. Przed porodem, warto też zaopatrzyć się w biustonosz do karmienia, bo po urodzeniu dziecka może nam na to braknąć czasu. Brafitterki z pewnością pomogą w profesjonalnym dobrze i tego biustonosza.